Ośrodek Doradztwa Metodycznego
 i Doskonalenia Nauczycieli  w Legnicy

Legnicki system DEZ

Artykuły

Przejdź do - IX Legnickie  Prezentacje  Edukacyjne

IX Legnickie Prezentacje Edukacyjne

Jednym z wystawców, podczas IX Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych  w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym PWSZ im. Witelona w Legnicy, które odbyły się w dniu
07 lutego 2018 r. był nasz Zespół ds. Legnickiego Systemu Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego.

07
02.2018

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: IX Legnickie Prezentacje Edukacyjne

Zaproszenie na szkolenie Doradztwo zawodowe w szkole podstawowej – praktyczne rozwiązania

Zespół Koordynujący Legnicki System DEZ serdecznie zaprasza doradców zawodowych, szkolnych koordynatorów doradztwa zawodowego, pedagogów i zainteresowanych nauczycieli na szkolenie, Doradztwo zawodowe w szkole podstawowej – praktyczne rozwiązania,  które odbędą się 20 września  2017 r. (godz. 12:30 - 14:00) w siedzibie ODMiDN w Legnicy.

20
09.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Zaproszenie na szkolenie Doradztwo zawodowe w szkole podstawowej – praktyczne rozwiązania

Interaktywna mapa kształcenia zawodowego w Legnicy

Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Na Etiudę Filmową "ZAWODOWE INSPIRACJE"

Zespół Koordynujący Legnicki system doradztwa edukacyjno-zawodowego (LS DEZ), w imieniu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1 w Legnicy, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 2 w Legnicy oraz Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia w Legnicy, zaprosił uczniów legnickich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Na Etiudę Filmową Zawodowe Inspiracje .  Głównym celem konkursu była promocja lokalnego rynku pracy,  ze szczególnym uwzględnieniem branż i kierunków kształcenia zawodowego lub ogólnego prowadzonego w legnickich szkołach ponadgimnazjalnych.

Zadaniem Uczestników było przygotowanie 2 – minutowej etiudy filmowej, w której zaprezentują zawód odpowiadający ofercie zawodów kształconych w legnickich szkołach ponadgimnazjalnych.

24
05.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Na Etiudę Filmową "ZAWODOWE INSPIRACJE"

Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów "LEGNICKI PRZEGLĄD ZAWODÓW"

Zespół Koordynujący Legnicki system doradztwa edukacyjno-zawodowego (LS DEZ), w imieniu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1 w Legnicy, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 2 w Legnicy oraz Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia w Legnicy, zaprosił uczniów legnickich szkół gimnazjalnych do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie dla Gimnazjalistów  Legnicki Przegląd Zawodów.  Głównym celem konkursu była promocja lokalnego rynku pracy,  ze szczególnym uwzględnieniem branż i kierunków kształcenia zawodowego lub ogólnego prowadzonego w legnickich szkołach ponadgimnazjalnych.

Zadaniem Zespołów uczniowskich było zebranie i opracowanie materiałów dotyczących wybranego zawodu oraz przygotowanie prezentacji w formie interaktywnej Mapy Myśli.

24
05.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów "LEGNICKI PRZEGLĄD ZAWODÓW"