Jak zwiększyć skuteczność uczenia matematyki i nie tylko

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

29
09.2015

Cele:    
Uskutecznienie procesu uczenia (się), poprzez wykształcenie odpowiednich umiejętności dydaktycznych, nabycia wiedzy na temat metod skutecznego nauczania, uczenia się.
Dać podstawy wiedzy o nowoczesnych technikach uczenia się przede wszystkim od strony praktyki; na możliwie licznych przykładach i poprzez  stosowne ćwiczenia pokazać, co może pamięć wyćwiczona; określić siebie jako człowieka uczącego się, tzn. określić własne strategie uczenia (się) i warunki, w których uczymy (się) najszybciej i najskuteczniej; wyposażyć uczestnika w plan samodzielnych ćwiczeń i pracy własnej (tzw. Długofalowy Plan Pracy Własnej), umożliwiających doskonalenie zdobytych umiejętności.

Efekty:
Słuchacze od razu mogą pochwalić się znajomością kilku praktycznych metod pamięciowych, wiedzą jak tworzyć warunki stymulujące skuteczne uczenie (się). Stosując w praktyce Nowoczesne Techniki Uczenia się, słuchacze zaczną zdobywać nową wiedzę INACZEJ, tzn. o wiele szybciej, skuteczniej i przyjemniej, niezależnie od wieku, rodzaju i zakresu przedmiotu  w stylu „raz, a dobrze”. Pierwsze efekty po 3 - 4 tygodniach samodzielnych ćwiczeń (przy założeniu konsekwencji,  wytrwałości i utrzymania właściwego poziomu entuzjazmu i zainteresowania).

Prowadzący zajęcia:
Marek Szurawski - ekspert w zakresie rozwoju osobowości i nowoczesnych technik pracy umysłowej, w tym technik uczenia się i twórczego myślenia; twórca Wakacyjnych Szkół Treningu Pamięci, Sprawnego Myślenia i Rozwoju, programu Memoriad Szkolnych – uczniowskich Mistrzostw w Zapamiętywaniu i Otwartych Mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Autor licznych opracowań, programów radiowych i telewizyjnych oraz bestsellerowych książek m.in.: „Pamięć. Trening interaktywny”, „Pamięć i intelekt. Trening mistrzowski” i „Pamięć na całe życie. Trening arcymistrzowski”. Tłumacz licznych opracowań, klasycznych już książek "Sekrety superpamięci"
i "Superpamięć dla uczących się" Harry Lorayne'a oraz "Pamięć na zawołanie" Tony Buzana.  Żeglarz - marynista, dziennikarz i szkoleniowiec.

Adresat: nauczyciele matematyki
Poziom kształcenia: SP, G, PG
Forma doskonalenia: warsztaty
Miejsce: ODMiDN Legnica

Data: 2015-09-29
Godzina: 14:00-17:15
Sala: 12
Sposób rekrutacji: zgłoszenia telefoniczne do dnia 2015-09-25

Prowadzący:
Marek Szurawski

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Prowadzący zajęcia Marek Szurawski oraz Dyrektor Firmy Szkoleniowo-Doradczej Pani Anna Szywała

  Prowadzący zajęcia Marek Szurawski oraz Dyrektor Firmy Szkoleniowo-Doradczej Pani Anna Szywała

 • Powiększ zdjęcie Prowadzący zajęcia Marek Szurawski

  Prowadzący zajęcia Marek Szurawski

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy warsztatów

  Uczestnicy warsztatów

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy warsztatów

  Uczestnicy warsztatów