II Międzynarodowe Sympozjum Naukowe Neurodydaktyki

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

21
10.2016

II Międzynarodowe Sympozjum Naukowe Neurodydaktyki - Uniwersytet Śląski
w Katowicach

Wśród 300 uczestników tegorocznego Sympozjum znaleźli się także konsultanci ODMiDN w Legnicy. Organizatorem konferencji był Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Celem Międzynarodowego Sympozjum Naukowego NEURODYDAKTYKI jest wymiana wiedzy, doświadczeń i poglądów na temat szeroko rozumianej neurodydaktyki, a szczególnie praktycznych zastosowań wiedzy z tego zakresu. Tegoroczne tematy  konferencji dotyczyły zagadnień związanych z biologią mózgu, neurodydaktyką, memetyką, neurolingwistyką, psychologią, pedagogiką, „dydaktyką ewolucyjną”.

W ramach konferencji uczestnicy dyskutowali m.in. nad znaczeniem i rzeczywistą rolą neurobiologii w edukacji, autorytetem nauczyciela, znaczeniem płci
w osiągnięciach szkolnych (neuroseksualność człowieka), biologicznymi podstawami oceniania, znaczeniem kompetencji jakie kreuje szkoła poza jej środowiskiem społecznym, mózgami uczniów i ich nauczycieli, wpływem TIK na rozwój i funkcjonowanie mózgu, komunikacją w aspekcie neurobiologicznym (zwłaszcza w kontekście znaczenia mechanizmów lustrzanych).

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Podczas sympozjum

  Podczas sympozjum

 • Powiększ zdjęcie Przerwa podczas sympozjum

  Przerwa podczas sympozjum

 • Powiększ zdjęcie Certyfikat uczestnictwa

  Certyfikat uczestnictwa

 • Powiększ zdjęcie Certyfikat uczestnictwa

  Certyfikat uczestnictwa