Statystyka a intuicja. Rzecz o podejmowaniu decyzji

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

18
10.2016

8 „Ogólnopolski Tydzień Kariery”

Baner OTK

Bądź autorem własnej kariery!

Pod takim hasłem odbywa się tegoroczna 8 edycja  „Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery”. ODMiDN w Legnicy aktywnie włączył się do akcji i w dniu 18 października b.r.  we współpracy z DWUP Filia w Legnicy oraz Urzędem Statystycznym Oddział w Legnicy  zorganizował warsztaty pod nazwą „Statystyka a intuicja. Rzecz o podejmowaniu decyzji” dla uczniów
I LO im. Tadeusz Kościuszki w Legnicy.

Pan Piotr Niemic - dyrektor Ośrodka - powitał  przedstawicieli instytucji zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia, dokonał uroczystego otwarcia spotkania oraz przedstawił główną ideę OTK.

Autorami warsztatu i jednocześnie prowadzącymi byli pan Wacław Mazur, pani Joanna Zielińska oraz pan Zbigniew Tracz. Warsztat skierowany do młodzieży miał na celu przybliżenie funkcjonowania procesów poznawczych człowieka, a przez to wzbogacenie wiedzy i kompetencji w zakresie podejmowania decyzji, także tych dotyczących przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Program zajęć oparty był o dynamiczne przeplatanie się bloków poświęconych myśleniu intuicyjnemu i statystycznemu. Zaakcentowana została konieczność podejmowania decyzji w obliczu napotykanych przez młodzież problemów szkolnych i życiowych, np. wyboru przyszłej kariery. Efektem warsztatów była refleksja, że w wielu aspektach naszego życia intuicja jest bardzo dobrym narzędziem rozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Nie jest jednak wystarczająca, kiedy mamy do czynienia z zadaniami nowymi niedookreślonymi oraz zjawiskami masowymi, takimi jak np. wchodzenie na rynek pracy.

19 października 2016 r.
Anna Lachmirowicz
konsultant – doradca zawodowy
ODMiDN w Legnicy

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Prowadzący oraz uczestnicy warsztatów

  Prowadzący oraz uczestnicy warsztatów

 • Powiększ zdjęcie Prowadzący oraz uczestnicy warsztatów

  Prowadzący oraz uczestnicy warsztatów

 • Powiększ zdjęcie Prowadzący oraz uczestnicy warsztatów

  Prowadzący oraz uczestnicy warsztatów